Tullamore cup 2012

W tym roku pojechaliśmy na Tullamore cup do Czeskiego Trutnova z Varną i Morganą. Zgłoszonych było 88 wilczarzy!:)Wystawę sędziowała niezwykle ceniona i doświadczona hodowczyni z Anglii, Pani Pamela Sumner (hodowla Ballyphelan). Bardzo byłam ciekawa co Pani sędzina powie o moich pannach. Varna w swojej klasie (suki pozostające w rękach hodowców) zdobyła pierwsze miejsce i byłam z niej Bardzo, bardzo dumna. pokazała się pięknie! Opis Varny: 

„Very attractive bitch. Pretty head with lovely pigmentation. Excellent ears. Good mouth. Nice slope to upper arm and good lay back of shoulder. Good underline. Reasonable topline. Very nice curve to hindquarters with well let down hocks. Feet are a little flat. Moved really well.”

Dla Morgany był to debiut wystawowy, pierwszy raz była na takiej imprezie, pierwszy raz widziała tyle psów i ludzi. Zachowywała się doskonale i pięknie się pokazała. Podobała się Pani sędzinie i w swojej klasie szczeniąt zajęła drugie miejsce. Opis Morgany: 

„Very elegant red wheaten puppy. Lovely head and neck. Reasonable upper arm. Good shoulder. Nice underline. Topline is a little flat at the moment. Good croup with well set on tail. Front feet are turned out a little when standing at the moment. Moved extremely well. A very nice puppy.”

Jak zwykle na Tullamorce była wspaniała atmosfera. Bardzo ciesze się z sukcesów Varny i Morgany:)

Dziękuje Ani i Jarkowi za miłe towarzystwo oraz przede wszystkim Edicie Beresowej za zorganizowanie tej bardzo pouczającej i przesympatycznej imprezy.