Mamy pięć tygodni.

Nasze szczenięta mają już pięć tygodni. Zaczynają się uwidaczniać różnice w temperamentach. Maluchy bardzo chętnie i dużo jedzą, spędzają większość czasu na polu, bo pogoda na szczęście nam sprzyja:) Najlepsza zabawa jest ze starszą siostrą Varna która ma ogrom cierpliwości do rodzeństwa, jest dla nich niezwykle czuła i wyrozumiała.

wkrótce większa galeria!

XVII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Katowicach

W dniach 16-18 marca odbyła się Międzynarodowa Wystawa w Katowicach. Pojechaliśmy tam z Varną, która startowała w klasie młodzieży. Sędziował Pan Paolo Dondina z Włoch, sędzia z dużym doświadczeniem i wiedzą. W klasie młodzieży pokazały się trzy suki: Candy vom Kaabush (o: Bellyphellan Davy Jones x m: Grace Festina) , Nocturn for Master Octan Sagittarius (o:Carroy Fleetwind Rider x m: Owenmore Deirdre) i Varna Szare Stado.

Varna zajęła lokatę pierwszą, dostała tytuł Zwycięzcy Młodzieży ( czym zakończyła Młodzieżowy Championat Polski) i tytuł Najlepszego Juniora w Rasie z opisem:

Prawidłowy zgryz, prawidłowy rozmiar i kształty, bardzo typowa, ładna głowa z oczami o prawidłowym kształcie, silny zad i dobre kończyny tylne, prawidłowe ucho i wąska czaszka,bdb w ruchu.

W konkurencjach finałowych Varna zajęła lokatę IV w wyborze Najlepszego Juniora Dnia.

 

Na wystawie była bardzo sympatyczna, miła atmosfera i spędziliśmy niedzielę w towarzystwie wilczarzy, których na tę wystawę było zgłoszonych aż 16.