Tullamore cup

Na tegoroczny Tullamore cup zgłoszone były 73 wilczarze. Sędziowała p. Pernilla Monberg z Danii, hodowla Wolfhouse. Cała impreza składała się z dwóch głównych konkursów. Jednym  była wystawa psów podzielonych na klasy, podobnie jak to się odbywa na każdej wystawie psów rasowych. Każdy pies został bardzo dokładnie obejrzany przez sędzinę, oceniony i opisany. Drugiego dnia odbył się coursing. Następnie podsumowano wyniku z obu konkurencji i ogłoszono zwycięzcę całej Tullamorki.

Oprócz Varny na Tullamorkę przyjechały z Polski jeszcze :

Vika Szare Stado i Volver van Dogh Szare Stado, rodzeństwo Varny, Oraz Knallasen`s Couperin ( Connor) ojciec naszych szczeniat i jego przyjaciel Sagittarius Immelmann (Gines).

Jako pierwszy z naszej Polskiej ekipy pokazał się w klasie szczeniąt Volver i zdobył I miejsce. Tu ze swoją Panią odbiera nagrody. Opis Volvera:

” lovely type, and substance for his age, as far as I could see good bite, correct ear most of the time, shoulder placement good but slightly strait at the moment, it will settle, good depth of chest, long in loin, well angulated rear, needs some ring training”

Następnie w klasie championów pokazał się Connor i wygrał z dwoma dotychczasowymi zwycięzcami Tullamorki. Jego opis: „large, impressive male, well together for his size, masculine head, a bit broad in scull, correct bite, bit lazy ears, long strong neck, excellent front and fore chest, well boned limbs, good depth of chest, strong topline, just a bit long in loin, good underline, sufficiently angulated rear, movement correct „.

Na zdjęciu Connor na miejscu zwycięzcy.

Gines w klasie weteranów dostał piękny opis, a sedzina była pod wrażeniem jego doskonałej kondycji jak na ten wiek:

„well preserved seven year old male, who shows very few sighs of aging, lovely head and expression, kind eye, generous ears, correct bite, long strong neck, correct shoulder assembly, plenty of forechest, upper arm could slightly longer, a bit straight in pasterns, feet could be better, strong topline, correct length of loin, angulated rear, moves well with plenty of energy ”

Wreszcie przyszedł czas na suki. W klasie szczeniąt wystartowały Varna i Vika. Obie siostry świetnie się pokazały. WygrałaVarna i zdecydowanie spodobała się sędzinie.  Na zdjęciu Varna i Vika w czasie oceny. Opis Varny:

„beautiful young bitch, in excellent condition, lovely feminine head, dark eyes, excellent bite, lovely clean teeth, good length of neck, well placed shoulder, straight and short upper arm, good bone, good tight feet, strong topline, excellent rear, true mover but a slightly close behind, well presented”

I opis Viki:  „appealing youngster, with a sweet expression, dark eye, correct mouth, neat ears, medium length neck, well placed shoulder, straight up arm, straight pasterns, good depth of chest for the age, long in loin, sufficient rear angulation, shown in lean but good conditions, very well muscled, moves well”

BIS zdobył piękny pies Alf Avijan a nasza Varna Szare Stado zajęła drugie miejsce – res. BIS. Następnie odbyły się konkurencje dodatkowe. Varna została najbardziej eleganckim płowym psem wystawy i wygrała porównanie na najlepiej zbudowaną tylną partię ciała.W konkurencji o wybór najlepszego reproduktora wraz z jego potomstwem wygrał Connor, a wraz z nim prezentowały się jego dzieci: Volver, Varna, Vika i syn z innego miotu starszy od naszych szczeniat Express Yourself Really Irish. Na zdjęciu BIS Alf i res.BIS Varna z sędziną p. Pernilla Monberg. Następnego dnia odbył się coursing. Varna pobiegła w parze z Viką i wypadły na prawdę świetnie, zwłaszcza Vika, zważywszy, że nigdy wczesniej nie biegały za wabikiem. Bardzo udany start zaliczył też Volver, który pobiegł sam. Na zakończenie dnia po podsumowaniu wszystkich punktów ogłoszono ostateczne wyniki rywalizacji z całej Tullamorki. Absolutnym Zwycięzcą Tullamore cup 2011 został wspomniany Express Yourself Really Irish a Varna zajęła drugie miejsce!!! Jeszcze długo będę wspominać ten wyjazd. Byłam bardzo dumna z Varny , Viki, Volvera i Connora, który pokazał jak wartościowym jest psem i jak wyśmienitym reproduktorem.  Nasza Polska ekipa pokazał się na prawdę z bardzo dobrej strony. Bardzo cieszyło nas, że zalety naszych psów doceniła tak uznana hodowczyni. Mam nadzieje, że spotkamy sie na następnej Tullamorce, za rok! Bardzo bym chciała,bo to wspaniała impreza, za której zorganizowanie ogromne brawa należą się Edicie Bersovej!

Zaszufladkowano do kategorii inne

Krajowa Wystwa Psów Rasowych Częstochowa

 

16 października odbyła się Krajowa Wystawa Psów rasowych w Częstochowie. Varna Szare Stado wystąpiła w klasie młodzieży i zdobyła tytuł Zwycięzcy Młodzieży. Opis Varny: ” Bardzo elegancka suka, doskonała głowa, piękne oko, bdb szyja, prawidłowa górna linia, bdb dolna linia, ładnie zaznaczone ramię, pięknie wypełnione przedpiersie, dobrze kątowana, piękna w ruchu, wyraźnie widoczne modzele psują estetykę psa.” Z modzelami, czyli tzw. bursami (które są dość popularną przypadłością dorastających wilczarzy) walczymy i jesteśmy na dobrej drodze. Bursy  przestały się powiększać i zrobiły się miękkie, co pozwala sądzić, że zaczną zanikać.

Zaszufladkowano do kategorii news

Muskat

RODOWÓD MUSKATA:

Kumir Lyutiy


Champion
Ruska, Běloruska, Polska, Litvy,
3x Vítěz výstavy, 3x BOB, 3x BIG, CACIB, res. CACIBBolivar
Champion
RuskaAtos

Sajan

Gerda
Champion
Ruska

Gabriel Berendey
Al

Antipa Al
A Basja Kenal

Interchampion, Champion Ukrajiny, Moldávie

Panda-LyutiyChampion UA, 2x CACIB, res.
CACIB


Tom-Oman

Tom
Ojy
Danusya
iz Jemjuga
Alot s Olimpii
Fatima Aster Gekulay
Grand Champion Ukrajiny,
Champion Ukrajiny, Ruska, Moldávie,

Evropský Champion,
12x CACIB, 8x BOB

Snegka Lyutiy

res. CACIB


Roksi Oks

Zurab Nik Talush
Gjurza Maikl Nikols
Irma-1-Bich Lis
Sheila

Champion UA,
2x CAC, CACIB


Kroha-Deli

Amur-Han Omchar
Mok-Belka
Delina-Sand Bob
Gasandra-Cher
Zaszufladkowano do kategorii inne

MIOT V WYRUSZA W ŚWIAT

ODCINEK ZATYTUŁOWANY VASCO:

Miot V pojawił się na świecie 24 grudnia 2010 roku, a szczeniaki z tego miotu zaczęły opuszczać Szare Stado już po dwóch miesiącach, czyli od 25 lutego. Jednym z nich była bohater tego odcinka – Vasco!

Vasco dla równowagi między byłą i obecną stolicą, wybrał dom pana Artura w Krakowie.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z galerii „dalsze losy miotu V”, a wśród nich między innymi zdjęcia Vasco:galeria dalsze losy miotu V

powrót do strony miotu V

Zaszufladkowano do kategorii inne

MIOT V WYRUSZA W ŚWIAT

ODCINEK ZATYTUŁOWANY VINCI:Miot V pojawił się na świecie 24 grudnia 2010 roku, a szczeniaki z tego miotu zaczęły opuszczać Szare Stado już po dwóch miesiącach, czyli od 25 lutego. Jednym z nich był bohater tego odcinka – Vinci!

Vinci zastęsknił za wiekim światem i pojechał do pani Magdy pod Warszawę
Poniżej Vinci prezentuje się w nowym otoczeniu, jak widać lubi wypoczywać w odpowiednich miejscach:kilka zdjęć Vinciego możecie zobaczyć w galerii „Dalsze losy miotu V”:

galeria dalsze losy miotu V

powrót do strony miotu V

Zaszufladkowano do kategorii inne

MIOT V WYRUSZA W ŚWIAT

ODCINEK ZATYTUŁOWANY VINCENT:Miot V pojawił się na świecie 24 grudnia 2010 roku, a szczeniaki z tego miotu zaczęły opuszczać Szare Stado już po dwóch miesiącach, czyli od 25 lutego. Jednym z nich był bohater tego odcinka – Vincent!
Vincent lubi wcześnie wstawać, dlatego wybrał się tam, gdzie słońce pojawia się dość szybko, do pani Danuty pod Zamość
Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia Vincenta w nowym domu i jego okolicach:
Kilka zdjęć Vincenta znajdziecie w nowej galerii pt.”Dalsze losy miotu V”:

galeria dalsze losy miotu V

powrót do strony miotu V

Zaszufladkowano do kategorii inne

MIOT V WYRUSZA W ŚWIAT

ODCINEK ZATYTUŁOWANY VOLVER:Miot V pojawił się na świecie 24 grudnia 2010 roku, a szczeniaki z tego miotu zaczęły opuszczać Szare Stado już po dwóch miesiącach, czyli od 25 lutego. Jednym z nich był bohater tego odcinka – Volver!

Volver spodobał się Klaudii i Marcinowi i wywędrował aż w okolice Wrocławia.
Poniżej Volver w nowym otoczeniu:

a tu kilka zdjęć Volvera w galerii „Dalsze losy miotu V”:

galeria dalsze losy miotu V

powrót do strony miotu V

Zaszufladkowano do kategorii inne

MIOT V WYRUSZA W ŚWIAT

ODCINEK ZATYTUŁOWANY VIKA:Miot V pojawił się na świecie 24 grudnia 2010 roku, a szczeniaki z tego miotu zaczęły opuszczać Szare Stado już po dwóch miesiącach, czyli od 25 lutego. Jednym z nich była bohaterka tego odcinka – Vika!

Vika odeszła do Oli i Marka, by wspólnie z nimi zamieszkać w malowniczej miejscowości pod Krakowem
Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z galerii „dalsze losy miotu V, tam też znajdziecie zdjęcia Viki:galeria „dalsze losy miotu V”

powrót do strony miotu V

Zaszufladkowano do kategorii inne

MIOT V WYRUSZA W ŚWIAT

ODCINEK ZATYTUŁOWANY VESTA:

Miot V pojawił się na świecie 24 grudnia 2010 roku, a szczeniaki z tego miotu zaczęły opuszczać Szare Stado już po dwóch miesiącach, czyli od 25 lutego. Jednym z nich była bohaterka tego odcinka – Vesta!

Vesta swój nowy dom znalazła u Ani w Starym Rybiu, a to oznacza, że gdy będzie chciała się wybrać w odwiedziny do mamusi i siostrzyczki, nie będzie miała daleko. Vesta dołączyła do kilku innych piesków zamieszkujących w domu Ani. Jest tam najmłodsza i nowa, ale została dobrze przyjęta przez pozostałych czworonożnych mieszkańców i szybko się zaaklimatyzowała w nowym miejscu.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia Vesty przy jej nowym domu, w trakcie zabaw z jej siostrą Varną, która przyjechała do niej w odwiedziny:
Kilka zdjęć Vesty znajdziecie w nowej galerii pt.”Dalsze losy miotu V”:

galeria dalsze losy miotu V

powrót do strony miotu V

Zaszufladkowano do kategorii inne